אנרגיה סולארית משמשת כבר עשרות שנים בני אדם לייצור אנרגיה בכול רחבי העולם. כיום גם בישראל וגם באפריקה משתמשים בקרינת השמש כדי לייצר אנרגיה חדשה וחלופית זאת באמצעות התקנת מתקנים שממירים את קרינת השמש והופכים אותה לאנרגיה תרמית ולחשמל. ייצור חשמל באמצעות מערכות סולאריות מאפשר חסכון אדיר במשאבים בעוד שהשיטה נחשבת ידידותית יותר עבור הסביבה. שוק האנרגיה העולמי מושפע  כיום כולו מהפעלה של מערכות סולאריות מסחריות והוא מספק חיים מתחשבים, נכונים וחסכניים יותר עבור רבים.

אז כיצד מתקינים פנאלים סולריים?

פנאלים מסוג זה ניתנים להתקנה כמעט על כל מבנה, החל ממבנה חקלאי עד מבנה ביתי. מערכות סולאריות ביתיות מותקנות על ידי המומחים שמספקים ערכות ביתיות שכוללות פאנלים סולריים שממירים אנרגיית שמש לחשמל. הפנאלים מותקנים על גבי קירות וגגות הבתים ומחוברים לממיר. הממיר הופך את אנרגיית השמש לחשמל ובכך מאפשר תפעול כל מוצר חשמלי וייצור חשמל תוך שמירה על הסביבה. הפעולה מייצרת חסכון משמעותי בהוצאות (הוצאות חשמל) והיא מספקת אגירת אנרגיה עבור כול חודשי השנה. מלבד זאת יש את מי שאוגר חשמל ואף מוכר אותו לחברת החשמל ובכך חוסך עלויות ואף מרוויח כסף מהפעולה המתקדמת הזאת.

כיצד פועלים פנאלים סולאריים?

מתקנים אלה שקל ובטוח מאד להתקין, פועלים באמצעות פאנלים חיצוניים שמותקנים על שטחים של 10 מטרים רבועים. הפנאלים מותקנים על גבי הגג ומאפשרים ייצור חשמל בגובה של 900 שקלים לכל 10 מטר מרובע. מי שיחבר את הבית לחשמל בשיטה המתקדמת והחסכנית הזאת: יוכל להנות ממונה חכם שמספק חשמל לכל חלקי הבית החצר והגינה, תוך קבלת יכולת לשלוט בכול מה שקורה בתוך המבנה.

אז כמה זה עולה לנו?

זה נכון, התקנה של פנאלים לאגירת חשמל והמרת אנרגיה היא לא פעולה זולה. ובכול זאת ישנו החזר משמעותי של ההשקעה באמצעות חסכון גדול במשאבים ואף קבלת רווחים על מכירת האנרגיה לחברת החשמל. רבים שהשתמשו בשיטה מספרים כי בתוך 5 שנים ההשקעה הוחזרה וכעת הם יכולים לייצר לבד אנרגיה ולהרוויח המון עם השקעה לטווח הקצר והארוך. בשל כל היתרונות האלה רבים בוחרים בשיטת המרת אנרגיית השמש לחשמל, זאת עבור הבית, המבנה הציבורי, בית העסק או כל מבנה אחר.

חייגו אלינו עכשיו